طراحي سايت
طراحي سايت شركتي و طراحي فروشگاه اينترنتي

يكي از مهم ترين فاكتور هاي موفقيت پروژه هاي انجام شده توسط آژانس ديجيتال ماركتينگ و طراحي، بازخورد و نظرات مشتريان است. اين بازخورد در رفع نواقص و حرفه اي تر شدن كار اين آژانس ها بسيار مهم است. نظرات مشتريان باعث مي شود ديد وسيع تري نسبت به نياز هاي بازار پيدا كنيد و در ادامه استراتژي شركت خود را طراحي نماييد.

اما اين بازخورد ها هميشه هم مثبت نيستند و گاهي باعث تعجب و حتي ناراحتي شما مي شوند. مشتري ها معمولاً بر اساس ديدگاه و طرز فكر خود نظراتشان را ارائه مي كنند كه گاهي اين نظرات و اصرار بر آن ها باعث خراب شدن نتيجه پروژه مي شود و خيلي وقت ها متقاعد كردن آن ها خود كار بسيار سختي است. در واقع يكي از سخت ترين كارهاي دنيا تبديل كردن مشتري شاكي به مشتري راضي است.

در ادامه به چند نمونه از بازخوردها و نظرات مشتريان كه ما در لابراتوار رسانه با آن ها برخورد كرده ايم مي پردازيم.

خوب نيست...!

يكي از بازخورد هايي كه مي تواند شما را تاحد زيادي ناراحت كند اين است كه مشتري در قبال كار شما بگويد خوب نيست. شما مدت زمان زيادي را براي طراحي و پياده سازي پروژه صرف كرده ايد؛ با كلي زحمت پروژه را به اتمام رسانده و تحويل مشتري داده ايد و او در مقابل زحمت هاي شما مي گويد خوب نيست!

براي حل اين مشكل بايد با مشتريان  يك جلسه حضوري داشته باشيد و در رابطه با پروژه با آن ها صحبت كنيد. اين كار باعث مي شود مشتريان به شما اعتماد كنند. از طرفي با پيدا كردن مواردي كه مطابق ميل مشتريان نيست و اصلاح آن ها يا توضيح بابت اينكه چرا به اين صورت پياده سازي شده‌اند، مي توانيد يك پروژه خوب و موفق را به اتمام برسانيد.

همه جاش خوبه ولي...!

بعضي از مشتريان با كليت طراحي انجام گرفته موافق هستند اما دوست دارند برخي از قسمت ها به سليقه آن ها و شكلي كه فكر مي كنند زيباتر است پياده سازي شود، در صورتي كه با اصول فني در تضاد است و اين نوع نظرات براي شما يعني فاجعه! گاهي اوقات با شنيدن اين نظرات دوست داريد سر خودتان را به ديواربكوبيد!

براي مثال ما در آژانس ديجيتال ماركتينگ لابراتوآر رسانه در يك پروژه طراحي سايت با يك مشتري رو به‌رو بوديم كه اصرار داشت صفحه بلاگ به صورت پاپ‌آپ در همان صفحه باز شود و با وجود تمامي توضيحاتي كه در جلسات ارائه شد همچنان بر حرف و نظر خود اصرار داشت اما بعد از تحويل پروژه و مشورت با افرادي كه ديد فني داشتند به اين نتيجه رسيد كه براي گرفتن نتيجه و اثر مثبت در سئو، هر خبر بايد url مجزايي داشته باشد و در نهايت به همان حرفي رسيدند كه تيم فني ما در ابتداي پروژه و در طول جلسات بارها بر آن تأكيد كرده بود.

من اينجوري دوست ندارم، اين شكلي باشه...!

 

برخي از مشتريان با توجه به تمام توضيحات فني كه به آن ها ارائه مي شود روي حرف غير فني و غير اصولي خود اصرار دارند و اين حس به شما دست مي دهد كه توضيحات و دلايل شما براي او اهميتي ندارد.

تصور اين دسته از مشتريان اين است كه چون هزينه پروژه را پرداخت مي كنند بايد تمامي نظرات آن ها در پروژه پياده شود، حتي اگر غير اصولي باشد. اما حاصل اين همكاري، نارضايتي هر دو طرف است.

 

امتیاز:
بازدید: 9
برچسب:
:
[ 1397/7/30  ] [ ۱۱ ] [ resanehlab ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 33
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب